InwardHellix
InwardHellix InwardHellix InwardHellix InwardHellix InwardHellix InwardHellix

Reply to topic
Previous topic :: Next topic
turtorial 7?
Author Message
MarciM 
Float up from a dream...


Age: 32
Joined: 01 Sep 2007
Posts: 6
Location: Kraków
Posted: 2007-09-01, 18:39   turtorial 7?

mozecie dac jakas wskazowke do turtoriala numer 7? bo jest o podlevelach ale nie wiem o co chodzi z 4 5 6. probowalem 4 5 6 litere z poprzednich hasel i nic. no i jeszcze jest to e na obrazq :?:
_________________
 
     
paFci0 
Uneternal sleep...


Level: 77
Age: 33
Joined: 02 Apr 2007
Posts: 691
Location: Poland
Posted: 2007-09-01, 19:07   

To "e" na obrazku jest częścią hasła.
Popatrz na URL. Masz lvl 7 i pewną nazwę w url, charakterystyczną dla tej liczby. Tak jak masz w kodzie - spróbuj 4, 5, 6 i skompletuj całe hasło :)
_________________
~~~
 
     
MarciM 
Float up from a dream...


Age: 32
Joined: 01 Sep 2007
Posts: 6
Location: Kraków
Posted: 2007-09-01, 19:21   

aha teraz znalazlem sublevels. wczesniej myslalem ze to chodzi o poprzednie lvle. dzieki ;)
_________________
 
     
paFci0 
Uneternal sleep...


Level: 77
Age: 33
Joined: 02 Apr 2007
Posts: 691
Location: Poland
Posted: 2007-09-01, 19:23   

Nie ma sprawy ;] Od tego tu jesteśmy aby pomagać :)
_________________
~~~
 
     
Janek500 
Float up from a dream...

Level: 7
Age: 29
Joined: 13 May 2008
Posts: 9
Location: Polska
Posted: 2008-05-13, 14:04   

Jakoś nie mogę powiązac poprzednich lvli z numerkami. Jakom półmózg pytam: czy można prosic o jakąś wskazówkę? :oops:
 
     
Tynka 
Angel of Light



Level: 77
Joined: 07 Mar 2007
Posts: 916
Location: Poland
Posted: 2008-05-13, 14:28   

masz znaleźć sublevele, numerki wprawdzie nie odnoszą sie do poprzednich leveli, ale przypomnienie sobie levelu 6 powinno pomóc ;)
_________________
.
...the circle has been closed... but will never stop spinning around...
 
     
Cela 
Where am I...?


Age: 37
Joined: 16 May 2008
Posts: 1
Location: Banbury/Wieliczka
Posted: 2008-05-16, 19:31   

Oczywiscie utknalem na lvl 7 ;)
Teraz moje pytanie ;) Jak zwykle chodzi o te sublevele. W poprzednich "lekcjach" poznalismy zrodla, z ktorych mozemy czerpac informacje. Tytul strony, link do zdjecia, zrodlo strony, samo zdjecie. Czy te poszczegolne wskazowki tworza te sublevele czyn macie na mysli cos zupelnie innego.
Siedze na tym juz chyba z 3 godziny i coz? Biore ta 4 5 6 , biore to e, ale ilez moze byc tych subleveli, z ktorych musze skorzystac, bo wpasc na slowo?
Prosze o jakas pomoc, acha chodzi mi oczywiscie o turtorial level 7<co za wstyd> :D
_________________
"Once I Had A Dream And This Is It"
 
     
Tynka 
Angel of Light



Level: 77
Joined: 07 Mar 2007
Posts: 916
Location: Poland
Posted: 2008-05-16, 21:04   

jakby tu wytłumaczyć...

- zwykle jest tak, że znajdując answer masz kolejny level :)
- czasami jest tak, że wydaje Ci się, że masz answer, ale okazuje się, że wpadasz w nastepną część zagadki ;)
- a bywa i tak, że aby znaleźć answer musisz najpierw znaleźć ekrany pomocnicze, zwykle nazywane hint screenami lub - zwłaszcza jesli mają obrazki - sublevelami (a przynajmniej tak sie utarło w tym wątku odnośnie tutoriala 7)

A mowiąc wprost - masz znalezc 3 dodatkowe ekrany na podstawie hinta w źródle. Dopiero mając wszystkie mozesz znaleźć answer i dostać sie do 8 :)
_________________
.
...the circle has been closed... but will never stop spinning around...
 
     
Beezqp 
Master of Darkness



Level: 77
Age: 35
Joined: 22 Feb 2007
Posts: 1705
Location: Heaven
Posted: 2008-05-16, 23:49   

Dodam jeszcze, że jedynie wpisując "cośtam.htm" masz szansę przenieść się na kolejny level [w sensie - tylko w ten sposób połączone są ze sobą oficjalnie]. Wszelkie obrazki, źródła, także "hintscreeny" [Tynka już wyjaśniła, cóż to] itp., które uzyskasz w czasie rozgryzania danego poziomu są tylko wskazówkami do rozwiązania głównego poziomu [tzn. tego, od którego zacząłeś ich poszukiwanie a był kolejnym poziomem ;) brzmi skomplikowanie, ale poznasz tę granicę po nowym numerku na obrazku albo, w tutorialu, po kolejnym numerze lekcji].

Czasami jednak poziom jest bardziej rozbudowany, niż się wydaje, i składa się z kilku takich części, zazwyczaj silnie ze sobą związanych, ale jednak traktować należy je nieco odrębnie (między nimi zazwyczaj jest powiązanie .htm).

Cóż... ciężko na ten temat pisać tak abstrakcyjnie, na pewno pomogłoby ci orientowanie się w budowie stron opartych na html, ale nie martw się, nie trzeba dużo czasu, by się z tym zapoznać, też nauczyłem się tego dopiero na grach tego typu :) W razie wątpliwości postaramy się jednak pomóc ;)

A tak w ogóle to witam na forum, chociaż my się już chyba skądś znamy ;) Tym bardziej mi miło.
_________________
Heaven does not exist. There are two Hells instead.
 
     
Tynka 
Angel of Light



Level: 77
Joined: 07 Mar 2007
Posts: 916
Location: Poland
Posted: 2008-05-17, 02:06   

Beezqp wrote:
na pewno pomogłoby ci orientowanie się w budowie stron opartych na html


nie strasz ludzi ;) cała podstawkę zesta zrobiłam nie wiedząc co to za zwierzę, a i do tej pory moja wiedza na ten temat ograniczona bardzo
_________________
.
...the circle has been closed... but will never stop spinning around...
 
     
Display posts from previous:   
Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
Add this topic to your bookmarks
Printable version

Jump to:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Page generated in 0.02 second. SQL queries: 12