Ninth Hell

Zagadki - Level 20

Tynka - 2007-03-18, 02:34
: Post subject: Level 20
20 poczeka do jutra ;-)

... pierwsza część banalna, ale druga wygląda gorzej...

OK :-) druga część tez prosta, tylko kombinowac za bardzo nie można ;-)
paFci0 - 2007-05-08, 22:24
:
Hm. Nie wiem czy to co zrobiłem to już pierwsza część... Ale jeśli tak to druga rzeczywiście wygląda gorzej :P

Z rysunku odczytałem sobie te cyferki. Oczywiste skojarzenie - kod binarny [czy to spoil?]. Pozamieniałem sobie i dalej czapa. Mam niby dwa okręgi symbolizujące zbiory matematyczne. Po lewej mam 123, po prawej analogicznie ABC. I co z tym zrobić? Nie wiem.

Nie wiem też na cholerę te C I R C L E są wstawione. Bo dają 6 miejsc w okręgu. A wcześniej (lvl z liczbą pi) było o umiejscowieniu pozycji w okręgu podzielonym na 9 miejsc, nie 6...

Chyba przekombinowuję. Nie wiem :P
Beezqp - 2007-05-09, 00:52
:
To, co widzisz, to właśnie 20a. Masz binaria, liczby i litery - kill'em all. Easy as pie.

Łan tu fri - ej bi si.
paFci0 - 2007-05-09, 15:30
:
Ha ha. Tylko że możliwości jest wiele :P Kilka wypróbowałem i nic. Ma wyjść jakieś sensowne coś czy tylko ciąg literek/cyferek jak w lv12 na przykład?
Beezqp - 2007-05-09, 17:42
:
Sensowne coś. Możliwość jest tylko jedna :p
paFci0 - 2007-05-10, 14:56
:
Dobra, mam 20b. Kółka się mnożą, podobnie jak możliwości :P
Te cyferki na środku na pierwszy rzut oka wyglądają na kolejne binarki, ale binarki nie mogą mieć 0 jako pierwszego znaku! Więc nie wiem ocb :P Idę podumać nad tym...
drkn - 2007-05-10, 16:31
:
jaktonie
paFci0 - 2007-05-10, 17:20
:
Taktonie. Binarne muszą mieć pierwszy znak 1 "jest sygnał". Niby można postawić przed tą jedynką zero, a nawet nieskończenie wiele tych zer. Ale co mi to da? Tyle tylko to dało że jest 8 znaków na szerokość.

Kod ósemkowy jednakże odpada, choć się nasunął. Heksy? Ale jak?
Beezqp - 2007-05-10, 19:28
:
Co to za smuty gadasz, lol ;p
paFci0 - 2007-05-10, 19:39
:
Nie lol tylko mi się poje**ły binarki jako bity/bajty z systemem dwójkowym :P
Coś tam pozamieniałem, ale to pewnie 1/3 drogi dopiero :<
Damien - 2008-04-19, 17:52
:
W 20b probowalem z ascii, hexem, octem i decem ale nic sensownego nie wychodzi. Jakies hinty?
Beezqp - 2008-04-19, 18:06
:
Próbuj z binem ;)
Tynka - 2008-04-20, 01:02
:
Damien wrote:
W 20b probowalem z ascii, hexem, octem i decem ale nic sensownego nie wychodzi. Jakies hinty?

pewnie miałeś już dobry półprodukt... sprobuj jeszcze raz zgodnie z tym, co mówi obrazek
problem w tym, że sens sie pojawi dopiero na końcu ;)
vard - 2008-08-19, 21:07
:
20b - jakiś hint co do trzeciego przekształcenia? :)
Tynka - 2008-08-19, 21:17
:
najprościej jak tylko potrafisz ;)
Mroczny Pingwin - 2008-10-19, 03:10
:
Tak więc utknąłem w 20b. Z tego, co w środku wyszło mi 10 ---. ABC = 123 potraktowałem najprościej jak mogłem uzyskując ---. Problem mam z 123 = ABC. Próbowałem między innymi z poznanym wcześniej jeden trzy trzy siedem. Nie wiem już, czy mam zbyt ubogie słownictwo anglojęzyczne, aby dostrzec, to co chce wyjść, czy źle kombinuje, czy też już po drodze popełniłem jakiś błąd. Doradźcie proszę.
Beezqp - 2008-10-19, 03:27
:
Słownictwo raczej specjalistyczne potrzebne tu nie jest, musisz tylko dobrze "to_zrobić". Z twojego opisu [który zaraz, swoją drogą, wytnę] wynika, że zrobiłeś wszystko ok, więc rozwiązanie winno być kwestią czasu ;)

Aha, jedę czy czy siedę /ignore
Mroczny Pingwin - 2008-10-23, 00:50
:
Obawiam się, że aby zobaczyć szczyt moich możliwości, niepotrzebna szczególnie specjalistycznego języka. Przymiotnik „rusty” poznałem, na ten przykład, zaledwie kilka numerów niżej.

Dobrze „to_zrobić” daje mi do myślenia. Czy to o czym piszesz to-to i czy to znaczy, że to tylko przerwa? Nie chciałbym ponownie napisać zbyt wiele. Obawiam się jednak o rozwój sytuacji, jeśli jeszcze ja zaczynam pisać zagadkami.

Przy wspomnianej poprzednio metodzie, im dłużej próbuję tym więcej widzę możliwości. Ostatnio nawet dostrzegłem światła, ale z kolei reszta na nic za bardzo nie wyglądała.

Może dałoby się zdradzić, ile wyrazów ma mi wyjść w trzecim kole?
Xanax - 2008-10-23, 02:42
:
Jeśli masz już "to-to", znaczy że jesteś na dobrej drodze, znaczy że znajdujesz się w pierwszym kręgu. Teraz wykorzystaj pozostałe dwa w odpowiedniej kolejności i pamiętaj, iż możliwości zawierają się w skończonym zbiorze. Potem nauczysz się nowych, być może, wyrazów i pewnej rzeczy o nich. ;)
cerber - 2009-02-18, 17:00
:
od kilku dniu tkwie wziaz na drugiej czesci tego levelu, i kompletnie nic mi nie wychodzi, probowalme juz chyba wszystkiego, na hexy na octy na deci, na alfabet i kompletnie zero, wspomozcie mnie jakims hintem :)
Tynka - 2009-02-18, 18:03
:
problem tej części polega na tym, że trzeba zrobić ją prościej niż się wydaje ;) wiadomo dość precyzyjnie co tu trzeba robic więc trudno o hinty...
jak chcesz to napisz pmkę z tym co masz po kolei, to sie okaże, w którym miejscu zacząłeś przekombinowywać ;)
Kwiatek - 2009-02-18, 18:15
:
Problem w tym ze razem z cerberem jestesmy elektronikami i dla nas najprostrza metoda do przeskoczenia z ABC ktore otrzymalismy na 123 jest poprostu przeliczenie na dec. mniemam ze to jest zly sposob bo to wtedy ten krok zamiany liczb na ABC byl by zbedny poniewaz ta sama liczbe sie uzyska bezposrednio przeliczajac kod binarny ze srodka na dec.

przydalby sie hint ktory by pomogl nas odwiesc od myslenia zawodowego ;p
Beezqp - 2009-02-18, 19:09
:
jeśli chcesz przeliczac na dec to potrzebujesz dodatkowo "pewnej tablicy". Odradzam tę opcję, lepiej po prostu zmienić narzędzie.
Mirgurth - 2009-05-01, 22:55
:
Potraktowałem part b jak part a, potem chciałem dołożyć coś prostego z tego co uzyskałem ale wychodzi bełkot straszny. any halp ?:P Edyt'a: zastosowałem odpowiednią kolejność i mam kilka literek i dwa cosie i z literek potrafie ułożyć dwa słowa nawet logiczne ale na tym stoje. Edyt'b mam
Beezqp - 2009-05-02, 02:16
:
Mirgurth wrote:
mam kilka literek i dwa cosie

to prawdopodobnie masz dobrze. teraz nic nie anagramuj jeno brnij dalej w konwersje.
Respi - 2012-11-20, 01:50
:
No to odswiezmy temat...
Jestem na 20b. Wydaje mi sie ze 1 krok zrobilem dobrze --- nie mam natomiast pomyslu jak w bardzo oczywisty sposob --- by znow --- i dalo co innego. w pewnym momencie trzeba uciec ze schematu zeby --- :>
Tynka - 2012-11-20, 18:40
:
Cię pocięli...
o ile dobrze rozumiem: nie martw się na zapas, że nie masz pomysłu jak potem robiąc to samo dostać coś innego... spróbuj :)
Respi - 2012-11-20, 19:59
:
Nie wiedzialem ze to co pisze jest az tak istotne. Prosze o wybaczenie:P z podpowiedzi ktore wczesniej padly na forum wychodziloby na to ze jestem przy ostatniej konwersji, tej finezyjnej (?)